Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber udzielił wywiadu Onetowi, w którym ocenił pracę komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Przekonywał, że „nie tylko nie udało się skierować Komisji w stronę bardziej pełnego szacunku i opartego na współpracy podejścia do rolników, ale także nie udało mu się umieścić bezpieczeństwa żywnościowego i produkcji żywności w centrum prac Komisji”.

- „Podczas gdy europejscy producenci żywności proszą po prostu o nadzieję na perspektywę gospodarczą, komisarz ds. rolnictwa był w większości nieobecny, a nawet unikał debaty na posiedzeniu plenarnym w szczytowym momencie protestów rolników”

- stwierdził.

Wobec tego Weber wezwał komisarza Wojciechowskiego do dymisji.

Prezes PiS: Poproszę komisarza Wojciechowskiego o rezygnację

W piątek o komisarza Wojciechowskiego dziennikarze pytali prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- „Sądzę, że pan komisarz, i dzisiaj go będę telefonicznie - bo nie mogę inaczej - prosił o to - powinien zakończyć swoją misję”

- powiedział polityk.

- „To jest wyłącznie jego decyzja, ale ze względu na te bardzo niefortunne wypowiedzi, powinien tę swoją misję zakończyć”

- dodał.

Pytany o słowa prezesa PiS, Wojciechowski stwierdził, że nie widzi podstaw do dymisji. Zapowiedział też przedstawienie Jarosławowi Kaczyńskiemu informacji na temat swojej pracy w Komisji.