1. Obróbka tworzyw sztucznych CNC
2. Możliwości obróbki tworzyw sztucznych

Obróbka tworzyw sztucznych CNC

Tworzywa sztuczne można obrabiać metodą CNC. Mając na myśli tego rodzaju obróbkę tworzyw sztucznych mamy na myśli metodę w której stosuje się tworzenie modeli koncepcyjnych z tworzyw sztucznych. W grę wchodzą ponadto precyzyjne komponenty funkcjonalne. Wykorzystując możliwości tego rodzaju obróbki tworzyw sztucznych możliwe jest dostarczenie kompletnych rozwiązań na potrzeby produkcyjne. Dobrej klasy firmy wykorzystują w procesie skrawania CNC wysokiej jakości materiały. Dostosowują tworzywo do wymagań produktu. Wśród ich jest m.in. https://vermet.com.pl/. Jaka jest przewaga tego rodzaju obróbki nad między innymi formowaniem wtryskowym? Na pewno należy wspomnieć o precyzji. Obróbka skrawaniem tworzyw sztucznych to ponadto brak linii podziału formowania wtryskowego, zmieniających końcowy wygląd danej części.

Możliwości obróbki tworzyw sztucznych 

Rodzaje obróbki tworzyw sztucznych są różne i wykorzystuje się je w zależności od potrzeb. Wśród nich wymienia się takie jak:

  • Obróbka skrawaniem tworzyw sztucznych - wykorzystuje się tu frezarki i tokarki (automatyczne. Możliwe jest w miarę szybkie formowanie materiału z wykorzystaniem frezów, bądź też ostrzy tokarskich. Można je zastosować na przykład w przypadku wytwarzania pojedynczych części, bądź też niewielkich partii.

  • Gięcie tworzyw sztucznych - tutaj mowa o wykonywaniu go na specjalnych prasach. Możliwe jest także wykonywanie na innych narzędziach dedykowanych gięciu i nadawaniu kątów. Wyróżnia się gięcie na zimno (nadawanie kształtu w zakresie naturalnej plastyczności i elastyczności danych obiektów), jak również gięcie na ciepło, które określa się także jako termoplastyczne. 

  • Obróbka tworzyw sztucznych CNC - opisana powyżej. 

  • Cięcie laserem tworzyw sztucznych - stosuje się ją najczęściej w przypadku produkcji drobnych elementów czy też podczas prototypowania.

Jak widać, można dopasować daną metodę do indywidualnych potrzeb. Sęk w tym, aby korzystać z usług profesjonalistów, aby mieć pewność, że każde zlecenie będzie wykonane z należytą precyzją i dokładnością.