To była już druga edycja Wielkiej Aukcji Charytatywnej zorganizowanej przez Rafała Brzoskę, Omenę Mensah oraz Corporate Connections. Zebrana kwota, czyli 28 372 000 zł, cały czas rośnie, ponieważ napływają datki od prywatnych darczyńców, a oficjalna aukcja internetowa trwa do końca dzisiejszego dnia (6 czerwca). Na błoniach Pałacu w Wilanowie, gdzie zorganizowano bal, zjawili się nie tylko wymienieni gospodarze wieczoru, ale także przedstawiciele największych polskich biznesów, kolekcjonerzy sztuki, znakomici artyści oraz osobowości polskiego show-biznesu.

Centralnym punktem wydarzenia była aukcja wartościowych dzieł sztuki i eksponatów przekazanych przez prywatnych kolekcjonerów oraz zaprzyjaźnione instytucje. Ponadto odbyła się licytacja rozmaitych atrakcji z kategorii Wielkie Emocje, m.in.: prywatnego oprowadzania przez Grażynę Kulczyk po Muzeum Susch w Szwajcarii, lekcji tenisa z Igą Świątek, wyjazdu na mecz NBA z Marcinem Gortatem, kolacji z maestro Andreą Bocellim czy rejsu ekskluzywnym katamaranem Sunreef zakończonego kolacją w Dubaju.

Wylicytowaną kwotę przekażemy na edukację i wsparcie psychologiczne dla dzieci z polskich domów dziecka, dzieci ulicy z Ghany i dzieci z Ukrainy. 30 proc. zasili projekty Konsorcjum Filantropijnego – stwierdzili Rafał Brzoska i Omenaa Mensah.

12 780 000 zł – tyle wynosi łączna kwota wylicytowanych podczas gali dzieł sztuki i Wielkich Emocji. Rafał Brzoska, tak jak przy ubiegłej edycji, podwoił kwotę całej licytacji, dzięki czemu udało się uzyskać aż 25 560 000 zł. Na końcowy wynik złożyły się także cegiełki zakupione przez wielu darczyńców podczas balu (2 412 000 zł) oraz dodatkowe wpłaty poza aukcją (400 000 zł).

Wielka Loteria Top Charity

Co więcej, 5 czerwca Rafał Brzoska i Omenaa Mensah wraz z Moniką i Patrykiem Urbanami z Siepomaga.pl ogłosili start Wielkiej Loterii Top Charity. Organizatorzy chcą zachęcić zwykłych ludzi do włączenia się w projekty pomocowe. Stąd niewielkie cegiełki po 100 zł, na wykupienie których może pozwolić sobie dosłownie każdy. Wśród nagród do wygrania znalazły się m.in.: luksusowy weekend dla dwojga w hotelu Heron, rakieta z podpisem Igi Świątek – mistrzyni świata w tenisie, koszulka z autografami piłkarzy reprezentacji Polski, lunch biznesowy z Rafałem Brzoską czy trening quadowy na Pustyni Błędowskiej z Rafałem Sonikiem

3 czerwca na stronie Siepomaga.pl rozpoczęliśmy Wielką Loterię Charytatywną Top Charity. Dochód z cegiełek zostanie przekazany na wsparcie Omenaa Foundation, która w ramach Konsorcjum Filantropijnego wspiera fundacje o mniejszym, lokalnym zasięgu – ogłosiła Omenaa Mensah.

Omenaa Foundation i Fundacja Siepomaga połączyły siły, by nasza pomoc miała szansę dotrzeć do wszystkich zakątków Polski. Wierzymy, że tysiące ludzi przyłączy się do naszej aukcji. Mam nadzieję, że tym razem też rozbijemy bank i wspólnie pomożemy setkom potrzebujących, a przy okazji ktoś spełni swoje marzenie – dodała Monika Urban z Fundacji Siepomaga.

Loteria na stronie www.siepomaga.pl/topcharity potrwa do 23 czerwca, a losowanie odbędzie się 30 czerwca 2023 r.