Były minister edukacji i nauki gościł w „Sygnałach dnia” na antenie Jedynki Polskiego Radia, gdzie mówił o obecnych zagrożeniach globalnych w kontekście prawdopodobnego przejęcia władzy w Polsce przez koalicję Donalda Tuska.

- „Polacy niestety dokonali takiego, a nie innego wyboru 15 października, w kwestiach wewnętrznych to my sobie poradzimy, natomiast tu chodzi o kwestie zagraniczne. Rosja zbroi się na potęgę, przestawiła swoją gospodarkę na tory przemysłu zbrojeniowego”

- powiedział.

- „Polacy muszą się zbroić, jeśli chcą zachować pokój. W ciągu najbliższych trzech lat rozstrzygnie się przyszłość Polski”

- dodał.

Podkreślił, że w kontekście zbrojeń Rosji oraz amerykańskich problemów ze wsparciem Ukrainy „naprawdę jesteśmy w potężnym niebezpieczeństwie” i zbrojenie się jest jedynym rozwiązaniem. W tym kontekście odniósł się do wypowiedzi liderów Trzeciej Drogi na temat rewizji kontraktów zbrojeniowych.

- „Tego typu zapowiedzi, że będziemy podważać kontrakty koreańskie, to są zapowiedzi naprawdę rozbrojenia Polski, a przez to postawienia wszystkich nas w śmiertelnym niebezpieczeństwie, bo Rosja się zbroi”

- ocenił.