Czymś co wyróżnia ten obiekt od wszystkich innych jest jego formuła skierowana na prezentację w nim postaci wielkich Polaków zapisanych na trwale złotymi zgłoskami do kultury światowej i uczący turystów niezwyklej historii Polski. Warsaw Hostel Centrum jest miejscem eksponowania kultury polskiej gościom zarówno z Polski jak i bardzo licznym przybyszom z Europy i całego świata. Przyjeżdżają tu goście dosłownie z całego świata, zarówno single jak również całe rodziny i bardzo liczne grupy zorganizowane, w tym szkolne wycieczki, ponieważ jest tu aż 160 miejsc noclegowych. W każdym pokoju znajduje się fototapeta ze słynnym Polakiem i opisem postaci w 7 językach za pomocą kodu QR.

Tu pokoje mają za patronów „wielkich Polaków”

Tu pokoje mają swoich patronów, którzy są prezentowani na wielkoformatowych zdjęciach ukazujących całą plejadę postaci polskiej nauki, sztuki i historii. Są tu pokoje z takimi postaciami jak Maria Skłodowska-Curie, Stanisław Lem, Tadeusz Kościuszko, Jan III Sobieski, Józef Piłsudski, Mikołaj Kopernik obok pokoju Artura Rubinsteina, Mikołaja Góreckiego i plejady pierwszoplanowych postaci polskiej kultury i historii, które dodały swój znaczący wkład do dziejów światowej kultury. Goście hotelu z całego świata mogą zapoznać się z ich prezentacją za pomocą kodów QR zamieszczonych na wielkoformatowych zdjęciach.

Hostel cieszy się zasłużoną popularnością, a ogromną jego zaletą jest znakomita lokalizacja w samym sercu Warszawy na skrzyżowaniu 2 linii Metra. Można stąd dojechać metrem do Centrum Kopernik, na Stare Miasto i do Muzeum Powstania Warszawskiego w kilkanaście na nawet kilka minut. Centrum handlowe Złote Tarasy to zaledwie 5 minut pieszo, a Pałac Kultury widać z okien. Do Domów Towarowych Centrum dojść można dosłownie w 3 minuty. Znakomite skomunikowanie pozwala również na odwiedzenie warszawskiego ZOO, czy Stadionu Narodowego oraz innych atrakcji, jak Centrum Handlowe Norblin, Browary Warszawskie, Centrum Handlowe Arkadia.

Osobnego odwiedzenia wymaga też słynąca na całą Europę z dań kuchni polskiej i włoskiej słynna ”Restauracja Wolna Europa” położona po linii metra obok Polskiego Radia i TVP przy ul. Malczewskiego 56. Wystarczy dojechać metrem do stacji „Wierzbno” i w 5 minut spacerem dojść do tego polecanego miejsca.

Dla osób z nieco większym tylko budżetem gorąco polecamy mieszczący się nad „Restauracją Wolna Europa”, „Hotel Mokotów”, gwarantujący komfortowy pobyt w centrum Mokotowa w bezpośredniej bliskości metra, siedziby Polskiego Radio i TVP oraz biurowej dzielnicy Warszawy zwanej potocznie „Mordorem”.

Z Hostelu Centrum możesz też bez problemu znaleźć szybkie połączenia z dwoma lotniskami. Obok jest oczywiście Dworzec Centralny, a Dworzec Gdański to… tylko dwie stacje metra!

Atmosfera

Hostel Centrum w Warszawie powstał po to, aby wyróżniać się z tłumu. Jego atmosfera i wystrój nawiązują do polskiego dziedzictwa i historii, z których jesteśmy dumni.

- Staramy się przypomnieć ją naszym polskim Gościom i nauczyć czegoś o Polsce gości z zagranicy. Zdobywanie wiedzy, poznawanie nowych krajów to przecież powody dla których podróżujemy! - czytamy na witrynie internetowej hostelu.

Z tego też względu ściany pokoi, holów i recepcji udekorowane są fototapetami przedstawiającymi wybitne postaci i wydarzenia z historii Polski. Tu można „spotkać się” ze sławnymi Polakami, a używając czytnika kodów QR na swoim smartfonie o każdej z tych postaci można dowiedzieć się nieco więcej.

Kuchnia i posiłki

Do dyspozycji gości są także dobrze wyposażona kuchnia, lodówka, sklepik przy recepcji, a posiłki można spożyć w miłej atmosferze.

Hostel Centrum oferuje:

 • Komfortowy i korzystny cenowo nocleg w samym Centrum Warszawy,

 • gwarancja niższej ceny (przy rezerwacji bezpośrednio na naszej stronie)

 • najlepsza lokalizacja przy Pałacu Kultury, dworcu Warszawa Centralna i dwóch liniach metra

 • bezpłatne WiFi i komputer dla gości

 • bezpłatna przechowalnia bagażu od 00:00 w dniu przyjazdu i do 00:00 w dniu wyjazdu

 • ogólnodostępna kuchnia i jadalnia

 • indywidualne szafki na bagaż, lampki, gniazdka oraz półeczki na drobiazgi w pokojach wieloosobowych

 • 24 godzinna recepcja dla gości

 • napoje, drobne przekąski i artykuły higieniczne dostępne w sklepiku w recepcji

 • bezpieczny system kart kluczy

 • możliwość skorzystania z żelazka

 • wspólne łazienki wyposażone w suszarki do włosów

 • obsługę, która zna odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące Warszawy

Dane kontaktowe:

Hostel Centrum
Emilii Plater 36a
00-113 Warszawa
(google maps pokazuje naszą lokalizację jako Plac Grzybowski 7)

www.warsawhostelcentrum.pl
[email protected]

tel.: +48 22 652 00 10
kom. tel +48 517 808 894
fax: +48 22 620 00 53

Koniecznie do nas zajrzyj i miło spędź czas w Warszawie!