Jak informują media, sprawą zajmować się mają członkowie rządu – minister sprawiedliwości Waldemar Żurek oraz szefowa resortu zdrowia, Jolanta Sobierańska-Grenda. Tusk w trakcie posiedzenia rządu mówił o „nadużywaniu swojej pozycji” przez niektórych. Wskazał między innymi na korzystanie z luk i omijanie kolejek.
Zażyczył sobie, żeby wspomniani już ministrowie przygotowali rekomendacje, aby uniemożliwić wykorzystywanie tych luk i znaleźć „sposób na sankcje wobec tych, którzy odpowiadają za sytuację, w której ktoś, kto jest ustosunkowany może bez kolejki korzystać z publicznej ochrony zdrowia”.
O Sprawie pisze dziennikarz wPolsce24, Samuel Pereira:
„To się nie dzieje… Aferę partii Donalda Tuska dot. szpitala VIP dla polityków KO «zbada» wierzchuszka KO. Sami siebie będą sprawdzać. Swoim podwładnym, na odprawie ministrów, przed kamerami osobiście wydał premier”.
To się nie dzieje...
— Samuel Pereira (@SamuelPereira) June 23, 2026
Aferę partii Donalda Tuska dot. szpitala VIP dla polityków KO „zbada” wierzchuszka KO. Sami siebie będą sprawdzać. Swoim podwładnym, na odprawie ministrów, przed kamerami osobiście wydał premier. pic.twitter.com/2hdUb0RiFC
