Jak informują media, sprawą zajmować się mają członkowie rządu – minister sprawiedliwości Waldemar Żurek oraz szefowa resortu zdrowia, Jolanta Sobierańska-Grenda. Tusk w trakcie posiedzenia rządu mówił o „nadużywaniu swojej pozycji” przez niektórych. Wskazał między innymi na korzystanie z luk i omijanie kolejek. 

Zażyczył sobie, żeby wspomniani już ministrowie przygotowali rekomendacje, aby uniemożliwić wykorzystywanie tych luk i znaleźć „sposób na sankcje wobec tych, którzy odpowiadają za sytuację, w której ktoś, kto jest ustosunkowany może bez kolejki korzystać z publicznej ochrony zdrowia”.

O Sprawie pisze dziennikarz wPolsce24, Samuel Pereira:

„To się nie dzieje… Aferę partii Donalda Tuska dot. szpitala VIP dla polityków KO «zbada» wierzchuszka KO. Sami siebie będą sprawdzać. Swoim podwładnym, na odprawie ministrów, przed kamerami osobiście wydał premier”.