Zapytany o jego ocenę polityki prowadzonej przez prezydenta USA Joe Bidena Andrzej Duda podkreślił, że jest ona stabilna jeśli chodzi o budowanie systemów bezpieczeństwa, co on niezwykle ceni, ponieważ ma to „fundamentalne znaczenie”.

Mówiąc z kolei o kwestii przyszłości NATO, zaznaczył:

Dziś, mogę to powiedzieć z polskiego punktu widzenia, jako prezydent państwa, za którego granicą toczy się pełnoskalowa wojna, najważniejsze jest to, żeby polityka NATO była stabilna”.

Dodał, że nie są nam potrzebne nowe, „wielkie idee”, ponieważ istnieją wypróbowane metody, pozwalające zatrzymać potencjalnego agresora. Podkreślił, że NATO:

Musi się umacniać, pokazywać swoją jedność”.

Najważniejsza zdaniem Andrzeja Dudy jest twarda, konsekwentna polityka Sojuszu. Wskazał tu na gigantyczną rolę stabilnej polityki ze strony USA jeśli chodzi o NATO, co ma dla nas fundamentalne znaczenie.

W rozmowie poruszono też temat zbliżających się wyborów prezydenckich w USA oraz kandydatury Donalda Trumpa. Andrzej Duda zaznaczył, że bardzo go ceni i szanuje, a osobiście po prostu lubi.

W rozmowie polski prezydent RP zaznaczył też, że Polska stoi przy USA jako lojalny sojusznik, a Stany mają ponownie do odegrania niezwykle wyjątkową rolę w obronie pokoju na świecie.