Koreańczycy znają św. Jana Pawła II w dużej mierze za sprawą polskich księży pallotynów, którzy od kilkudziesięciu lat pracują tam na misjach. Pielgrzymi skierowali się do Wadowic – miejsca dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły. Zwiedzali bazylikę i Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. – Niewiele wiedziałam o życiu Jana Pawła II, ale dużo się dowiedziałam, słuchając wyjaśnień o nim w muzeum. Myślę, że całe życie papieża to pokora i krzyż. Bóg zabrał jego rodzinę do nieba, aby uczynić go mężem Bożym. Pamiętam, jak papież powiedział, że kiedy zmarł mu ojciec, poczuł wielką samotność, ale jego wiara w Boga wzrosła. Ta wizyta w Polsce sprawiła, że bardziej zainteresowałem się i pokochałam Jana Pawła II – opisuje Cecylia Lee Jiyun.

Po wizycie w Wadowicach, Koreańczycy udali się do pierwszej parafii Karola Wojtyły – Niegowici, gdzie Mszę św. w języku koreańskim odprawił miejscowy wikariusz – ks. Grzegorz Bularz. – Ksiądz Grzegorz przypomniał czas, kiedy ksiądz Karol Wojtyła był w tym miejscu. Niewiele dbał o siebie, pomagając innym duchowo, ale także w ich różnych codziennych potrzebach. W tym miejscu uświadomiłam sobie, jak wielką miłość i ofiarność miał w sobie Jan Paweł II – wspomina jedna z uczestniczek pielgrzymki. Stefano Park Tong Ju był pod wrażeniem duchowości Jana Pawła II. – Dobrze było dowiedzieć się więcej o miłości Jana Pawła II do Matki Najświętszej – przyznaje.

Po zwiedzaniu Niegowici pielgrzymi odwiedzili Wieliczkę i Kraków. Eucharystię przeżywali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a następnie zwiedzali Sanktuarium św. Jana Pawła II, katedrę na Wawelu i Rynek – Polskie kościoły są bardzo historyczne, kolorowe i piękne! Byłam szczególnie zdziwiona, że miłość do Matki Najświętszej jest tak wielka. Poznaję historię katolicyzmu w Polsce, zwiedzając kościoły – wspominają pielgrzymi.

Nie interesowałam się wcześniej Polską i niewiele o niej wiedziałam, ale zacząłem ją zgłębiać przez dzienniczek św. Siostry Faustyny i Zakon Pallottów. W Krakowie ze zdziwieniem zobaczyłam Mszę św. w środku miasta. Byłam pod wielkim wrażeniem, że tak wielu młodych ludzi wie, że w każdej chwili może spotkać Jezusa w Eucharystii – podkreśla Cecylia Lee Jiyun. – Jest tak wspaniale i pięknie, że czuję się bardziej święty – podsumowuje jeden z pielgrzymów.

Ks. Grzegorz Bularz