Podczas wspólnego z Wróblewskim wystąpienia pod Pomnikiem Poznańskich Krzyży, „jedna z najważniejszych osób polskiej prawicy”, jak nazwał Marka Jurka poseł z Poznania,  udzieliła „zdecydowanego poparcia” Bartłomiejowi Wróblewskiemu. Marek Jurek zachęcał też wyborców do oddania głosu na dr. Wróblewskiego.

„Potrzebujemy w Parlamencie Europejskim ludzi zdolnych, kompetentnych i odważnych” – przekonywał Marek Jurek, przypominając, że 4 lata temu „podczas ataków” po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ochrony życia, Wróblewski odważnie „wziął niejako na siebie wszystkie te ataki”, jako główny inicjator poselskiego wniosku do TK o zbadanie niezgodności aborcji eugenicznej z polską Konstytucją.

„Zdolność obrony praw rodziny, obrona konkurencyjności polskiej gospodarki - będą potrzebne w PE" – mówił były Marszałek Sejmu, dodając, że w tych zbliżających się, czerwcowych „bardzo ważnych” wyborach „powinniśmy kierować się nie tylko preferencjami partyjnymi, ale głosować na ludzi posiadających odpowiednie kompetencje umysłu i charakteru”.

„Takich ludzi w polityce zbyt wielu nie ma. Mamy tu do czynienia z kandydatem, którego warto naprawdę poprzeć" - mówił o Bartłomieju Wróblewskim, Marek Jurek.

Sam poseł Wróblewski zaznaczył, że będą to wybory „o rzeczy najważniejsze, o klasycznie rozumiane prawa człowieka, o prawo do życia, o wolność rodziców do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami, o wolność religijną, wreszcie o polską suwerenność - o wartości, które są mocno zakorzenione w naszej chrześcijańskiej kulturze oraz zapisane w Konstytucji RP”.

Dr Bartłomiej Wróblewski będzie startował z 4. miejsca na liście PiS w okręgu wielkopolskim, na której znalazł się w towarzystwie m.in. wspieranego przez prezydenta Dudę Wojciecha Kolarskiego, byłego eurodeputowanego Ryszarda Czarneckiego czy też byłej minister w rządach Mateusza Morawieckiego - Marleny Maląg.

W okręgu tym listę Konfederacji otwierają Anna Bryłka, Witold Tomczak, a także Marek Bąkowski z PJJ, jedynką KO jest była premier Ewa Kopacz, Trzeciej Drogi - były już członek rządu Tuska z PSL Krzysztof Hetman, a listę skrajnej Lewicy otwiera Joanna Scheuring-Wielgus. Łącznie swoje listy zarejestrowało tu 9 komitetów wyborczych.