Cena montażu mebli kuchennych może nieraz znacząco podnieść koszty wyposażenia wnętrza. Na tej usłudze nie warto jednak oszczędzać, ponieważ samodzielne skręcanie i mocowanie zabudowy bywa trudne i czasochłonne. Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje montaż mebli kuchennych, a ile mebli do pokoju? Zapoznaj się z naszym kompleksowym przewodnikiem po cennikach!

Montaż mebli kuchennych – cennik

Montaż zabudowy kuchennej obejmuje nie tylko usługę skręcania mebli, ale przede wszystkim ich mocowanie na ścianach. Jest to zadanie wymagające wprawy, toteż powinno być wykonane przez specjalistów posiadających odpowiednie umiejętności i narzędzia. Prace muszą być poprzedzone właściwymi pomiarami, w których uwzględniony zostanie także układ urządzeń AGD i elementów oświetlenia.

Ceny montażu szafek kuchennych podawane są zazwyczaj w stawkach za godzinę. Mogą być ustalane na podstawie wartości samych mebli i stanowić na przykład od 11 do 25% ich ceny. Bazując na statystykach gromadzonych przez portal kb.pl, można stwierdzić, że cenniki montażu mebli kuchennych wahają się w zakresie 60 – 90 zł/h za pracę jednego fachowca. Średnia cena to nieco ponad 83 zł/h brutto.

Montaż mebli do pokoju – cennik

Możesz też zastanawiać się, ile kosztuje montaż mebli do innych pomieszczeń. Zazwyczaj nie wymagają one tyle czasu i pracy co kuchnia, więc ceny mogą być zauważalnie niższe. Nadal będą jednak zależały przede wszystkim od tego, ile czasu zajmie skręcanie mebli. Fachowcy stosują zazwyczaj stawki na poziomie 50 – 100 zł/h. Może się to przekładać na następujące kwoty:

  • montaż prostego stołu (4 – 6 os.) – 80 – 130 zł,

  • skręcanie stołu rozkładanego – 100 – 200 zł,

  • montaż biurka – 60 – 150 zł,

  • montaż szafy przesuwnej – 180 – 400 zł,

  • montaż łóżka – 150 – 300 zł.

Od czego zależy cena składania mebli?

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje składanie mebli, zależy od wielu różnych czynników. Najważniejsze z nich to:

  • Rodzaj i liczba mebli – im więcej mebli, tym dłuższy czas potrzebny na ich skręcanie. Montaż prostych elementów (np. krzeseł czy półek) okaże się też znacznie tańszy niż mocowanie skomplikowanych zestawów (np. szaf wnękowych czy zabudowy kuchennej).

  • Lokalizacja – ceny montażu kuchni i innych mebli okażą się zazwyczaj zdecydowanie wyższe w dużych miastach (np. Warszawie, Krakowie czy Gdańsku) niż w mniejszych miejscowościach.

  • Renoma firmy – im lepszą opinią na rynku cieszy się dany montażysta mebli, tym wyżej wycenia swoją pracę.

  • Usługi dodatkowe – ostateczną kwotę usługi mogą podnieść takie prace jak demontaż mebli używanych, docinanie na wymiar czy transport.

Czy warto samemu skręcać meble?

Widząc, ile kosztuje montaż mebli, możesz zastanawiać się nad samodzielnym wykonaniem tych prac. Czy to faktycznie dobry pomysł? Wszystko zależy od tego, jakie elementy chcesz skręcać i mocować. Ze składaniem prostych mebli z marketu poradzisz sobie prawdopodobnie bez problemu. Niezbędne śruby, wkręty, kołki, a nawet niektóre narzędzia (takie jak klucze) znajdziesz w zestawach.

Niestety ceny montażu mebli kuchennych nie biorą się znikąd. W przypadku takich prac niezbędne okażą się nie tylko profesjonalne narzędzia (np. wydajna wiertarko-wkrętarka, poziomica czy dalmierz laserowy), ale też druga osoba do pomocy. Szafki mogą sporo ważyć, więc nie każdy poradzi sobie z ich samodzielnym montażem. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy fachowców.

Jeśli zamierzasz własnoręcznie montować meble, upewnij się, że posiadasz niezbędne umiejętności i wyposażenie. W pozostałych przypadkach rozejrzyj się za dobrą firmą monterską.

Jak i gdzie znaleźć specjalistów do montażu mebli?

Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie skręcania szafek w kuchni, możesz kupić je w sklepie, który oferuje meble kuchenne z montażem. Koszty mocowania zabudowy zostaną po prostu doliczone do ceny wyposażenia. Alternatywnym rozwiązaniem okaże się zatrudnienie zewnętrznej ekipy, która podejmie się takich prac. Gdzie szukać fachowców?

Najszerszy wachlarz ofert specjalistów znajdziesz oczywiście w Internecie. Możesz rozejrzeć się po specjalnych grupach na Facebooku lub w serwisach przeznaczonych dla wykonawców, np. na fixly.pl. Skontaktuj się z różnymi firmami i zapoznaj się z ich cennikami, żeby dowiedzieć się, ile kosztuje skręcanie mebli. Dzięki temu łatwo wybierzesz odpowiednią usługę dla siebie.

Skoro wiesz już, ile za składanie mebli do pokoju biorą fachowcy i ile kosztuje montaż kuchni, nie pozostaje Ci nic innego jak znaleźć idealną firmę dla siebie i zlecić jej wykonanie niezbędnych prac!