Bocheński zaznaczył konieczność inwentaryzacji zasobów mieszkaniowych miasta oraz zagospodarowania pustostanów nadających się do remontu. Zapowiedział ponadto przekazywanie nieruchomości uczelniom w celu budowy akademików za symboliczną opłatą.

Kandydat PiS odniósł się także do projektu budowy CPK, podkreślając, że może on przynieść rozwój dla Warszawy poprzez inwestycje, park technologiczny oraz przyciągnięcie nowych branż. Bocheński wyraził nadzieję na realizację CPK i korzyści, jakie mógłby on przynieść dla stolicy.

W kontekście CPK Rafał Trzaskowski, ubiegający się o reelekcję z ramienia KO, mówił z kolei o konieczności analizy i oczekiwaniu na wyniki dotyczące CPK. Według Trzaskowskiego budowa CPK wiązałaby się z likwidacją Okęcia.

Wiceminister funduszy, pełnomocnik ds. CPK Maciej Lasek chce z kolei „urealnienia” projektu CPK poprzez szczegółowy audyt. Zapowiedział, że wyniki audytu mają być gotowe w połowie roku i po tym zostanie podjęta przez rząd decyzja ws. tej inwestycji.

Spółka CPK unieważniła niedawno przetarg na audyt dotyczący weryfikacji harmonogramów inwestycji dla części lotniskowej i kolejowej CPK.

Warto przypomnieć, że projekt CPK ma integrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy, obejmując budowę portu lotniczego na obszarze między Warszawą a Łodzią oraz linie kolejowe umożliwiające szybki przejazd do stolicy z innych miast w ciągu 2,5 godziny.