Niezbędne akcesoria i produkty kreślarskie, które znamy do tej pory, nie stanowią kompletnego wyposażenia, jeśli nie znajdziemy w nim takich elementów jak ołówek drewniany i ołówek automatyczny. Te z pozoru najprostsze i najbardziej intuicyjne narzędzia rysownicze pełnią niezwykle istotną rolę. Ołówek automatyczny podobnie jak ołówek drewniany jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie zależy nam na wysokiej precyzji rysowanej linii. Nic więc dziwnego, że po takie typu akcesoria najchętniej sięgają rysownicy, projektanci, designerzy i księgowi.

Dla zwiększenia komfortu codziennej eksploatacji przyrządów kreślarskich, które stanowi ołówek drewniany i ołówek automatyczny, ich modele zostały wyposażone w wygodną gumkę do ścierania, która zawsze się przydaje podczas tworzenia różnego rodzaju prac technicznych. Co więcej, oba typy ołówków doskonale radzą sobie zarówno na papierze jak i na drewnie. Ołówki drewnianeołówki automatyczne dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów zawsze stanowią niezawodne wsparcie podczas tworzenia grafik, szkiców i rysunków.

 Ołówki automatyczne i ołówki drewniane - praktyczne i ponadczasowe

 Nowoczesny ołówek automatyczny to przede wszystkim wysuwany rdzeń oraz praktyczna gumka wbudowana w korpus. Sama konstrukcja kształtująca ołówek automatyczny ma na celu sprostać coraz większym wymaganiom rysowników i projektantów, którzy w swojej pracy bazują na tego typu narzędziach. Oczywistym zatem staje się fakt, że w związku ze zwiększeniem wymagań w kwestii ergonomii, wygody noszenia i przechowywania, ołówek automatyczny, a ściślej jego konstrukcja musiała zostać przystosowana do tego rodzaju celów. Ołówek automatyczny wyróżnia na tle innych modeli chowana do wewnątrz ruchoma osłonka grafitu zaprojektowana dla zabezpieczenia grafitu przed uszkodzeniem podczas noszenia ołówka w kieszeni. Lekka konstrukcja i antypoślizgowa obudowa, to cechy które bezsprzecznie zwiększają komfort użytkowania tego typu narzędzi. Ołówek automatyczny to nie precyzja ale też nowoczesny design.

Tradycjonaliści podczas długich sesji projektanckich nie rozstają się z drewnianymi ołówkami, których wysoka jakość wykonania przekłada się na ich niezawodność. O ile ołówek automatyczny jest bardziej funkcjonalny, to jednak jego drewniana wersja budzi w nas sentyment. Warto wiedzieć, że w przypadku ołówków drewnianych, aby rozpoznać ich stopień twardości należy opierać się o ich specjalną skalę pozwalającą dobrać odpowiednie narzędzie dostosowane do aktualnych potrzeb. Oznaczenie H na ołówku sugeruje najtwardszy typ grafitu, B - miękki, a HB - pośredni - czyli najbardziej uniwersalny.

Ołówek automatyczny i ołówek drewniany - najważniejsze cechy

 Dzisiaj nie wyobrażamy sobie codzienności bez tego rodzaju przyrządów. Szkicowanie, robienie notatek, odrabianie lekcji czy tworzenie artystycznych prac - wszystkie te czynności w większym bądź w mniejszym stopniu wymagają precyzji, pewnego chwytu i prostej linii. Ołówki automatyczne i ołówki drewniane to solidność, dbałość o detale i niezawodność - tylko tyle i aż tyle dla perfekcyjnych linii.