Analiza szczegółów katastrofy smoleńskiej: Proces rozpadu Tupolewa oraz charakter deformacji szczątków świadczą o eksplozji

Czternaście lat po tragicznej Katastrofie Smoleńskiej, świat nauki i ekspertyzy wciąż skupiają się na analizie szczegółów tego dramatycznego wydarzenia. Profesor Wiesław Binienda, znany naukowiec i ekspert, prezentuje najnowsze ustalenia dotyczące katastrofy polskiego samolotu Tu154M z Prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim i innymi ważnymi przedstawicielami państwa na pokładzie.

Wnikliwe badania przeprowadzone przez zespół ekspertów ujawniają oczywiste ślady eksplozji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kadłuba samolotu. Jako pierwszy pisał o tym w Polsce redaktor Cezary „Trotyl” Gmyz, a jego publikacje w tej sprawie nadal są godne uwagi i polecenia. Pomimo prób tuszowania faktów i dezinformacji, te niezaprzeczalne dowody pozostają aktualne. Szczegółowa rekonstrukcja wraku i procesu rozpadu konstrukcji samolotu w Smoleńsku wskazuje ze mamy do czynienia z precyzyjnie zaplanowaną operacją specjalną mającej na celu całkowitą destrukcję polskiego Tupolewa, a zatem wskazuje na zamachowe tło tych wydarzeń.

Charakter zniszczenia konstrukcji samolotu jak i stan ciał ofiar jednoznacznie wskazują na zniszczenia i uszkodzenia charakterystyczne dla wybuchu” – mówi dla serwisu Fronda.pl Profesor Binienda.

Warto zwrócić przykładowo uwagę na szczegółową analizę deformacji i charakteru zniszczenia siedzeń oraz fragmentów samolotu, ponieważ analiza tych deformacji rzuca nowe światło na okoliczności katastrofy. Wyniki eksperymentów, w tym symulacje, wskazują na proces rozpadu o znacznie większej sile niż siła bezwładności.

Dzięki unikalnej metodzie identyfikacji setek szczątków na wrakowisku, których Rosjanie nie zidentyfikowali w swoim śledztwie, udało się nam stworzyć komputerową rekonstrukcję wraku polskiego Tupolewa oraz odtworzyć proces rozpadu konstrukcji samolotu” - podkreśla Profesor Binienda

Odkrycia, o których mowa, dotyczą też rozwarstwionych stolików siedzeń, specyficznych deformacji oraz zidentyfikowanych licznych loków powybuchowych. Zaprzeczają one wcześniejszym teoriom na temat przebiegu katastrofy.

Analizy MES (Metoda Elementów Skończonych, ang. FEM - Finite Element Method) oraz symulacje eksplozji prowadzą do całkowicie nowych wniosków, które rewolucjonizują wcześniejszy sposób postrzegania wydarzeń jakie miały miejsce w Smoleńsku w roku 2010.

Całościowa analiza procesu rozpadu samolotu na podstawie rekonstrukcji wraku, lokalizacji loków powybuchowych i uszkodzeń ciał pokazuje obraz precyzyjnego użycia ładunków wybuchowych do zabicia wszystkich pasażerów tego samolotu – czytamy w analizie profesora Biniendy.

Naukowcy nadal zagłębiają się w detale i analizują złożoność wydarzeń, a tajemnice związane z katastrofą smoleńską stają się coraz bardziej fascynujące i jeszcze bardziej kontrowersyjne. Wartościowa praca badawcza profesora Biniendy i jego zespołu otwiera nowe perspektywy w śledztwie nad jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski.

Dziś nie potrzebujemy już dostępu do szczątków zniszczonego Tupolewa, żeby określić co się stało w Smoleńsku 10, kwietnia 2010.

Mamy obecnie precyzyjnie zidentyfikowanych więcej fragmentów Tupolewa niż potrzeba do rekonstrukcji wraku. Dlatego argument, że nie można zakończyć śledztwa, gdyż nie mamy dostępu do wraku jest całkowicie nieaktualny”, mówi dla Frondy prof. Binienda.

Niemniej równie ważne w perspektywie historycznej jest rzetelne informowanie opinii publicznej o prawdziwych przyczynach katastrofy smoleńskiej. Nie chodzi jedynie o zachowanie uczciwości, przejrzystości i zapewnienia sprawiedliwości dla ofiar i ich rodzin, którym się ona bez wątpienia należy. Ważna jest także transparentność w przekazywaniu informacji, która pomaga uniknąć dezinformacji, manipulacji oraz buduje zaufanie społeczeństwa.

Następnie, prawda i rzetelność są kolejnym fundamentem budowania jedności, zaufania i zrozumienia w społeczeństwie. Aby zbudować na nawo silne i odpowiedzialne społeczeństwo i zachować prawdę historyczną zarówno o Zbrodni Katyńskiej, jak też o Zbrodni Smoleńskiej, społeczeństwo polskie oraz opinia światowa powinny być rzetelnie, transparentnie, ale też w odpowiedni medialny sposób informowane.

Dezinformacja Rosji w sprawie Katastrofy Smoleńskiej: Manipulacje, Kłamstwa i „Prawda”

Katastrofa Smoleńska, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku, nadal budzi zarówno w Polsce, jak też na świecie, wiele kontrowersji i spornych interpretacji. Jednym z kluczowych aspektów tej tragedii jest dezinformacja rozpowszechniana przez Rosję w celu zakłamania informacji o prawdziwych sprawcach oraz zatuszowania faktów związanych z katastrofą.

Nie tylko, że mamy precyzyjnie zidentyfikowane wszystkie najważniejsze szczątki wraku i ciał ofiar, oraz proces rozpadu Tupolewa, ale mamy również niepodważalne dowody na to jak rosyjscy śledczy fałszowali dowody w śledztwie,” zauważa prof. Binienda.

Kreml, wykorzystując swoje wpływy i siłę propagandową, systematycznie rozpowszechnia fałszywe informacje, które mają na celu zrzucenie odpowiedzialności za katastrofę na ofiary tej zbrodni i na stronę polską. Usłużne media, politycy oraz agenci służb rosyjskich, działający na usługach Moskwy, są wykorzystywani do szerzenia kłamstw i manipulacji wokół tego tragicznego wydarzenia.

Media kontrolowane przez Kreml służą jako narzędzie propagandowe, rozpowszechniając fałszywe teorie spiskowe i manipulując opinią publiczną. Politycy, którzy podążają za linią Kremla, powielają te narracje, często niestety skutecznie wpływając na opinię społeczeństwa i zacierając ślady prowadzące do rzeczywistych sprawców.

Agentura rosyjskich służb specjalnych, działająca w ukryciu i realizująca cele Kremla, jest zaangażowana w szerzenie dezinformacji oraz dezorientację opinii publicznej. Ich działania mają na celu utrzymanie zamętu i chaosu wokół katastrofy, uniemożliwiając rzetelną analizę i odpowiednie przekazywanie prawdy.

Ta zbrodnia to rosyjska operacja specjalna”, mówi Prof. Binienda. „Została precyzyjnie zaplanowana, wykonana i zatuszowana analogicznie do Zbrodni Katyńskiej. A więc po raz drugi w najnowszej historii Polski Rosjanie bezkarnie zamordowali przywódców Państwa Polskiego i po raz drugi skutecznie zatuszowali tę zbrodnię, dzieląc i osłabiając przy tym polskie społeczeństwo i polskie państwo,” podsumowuje dla serwisu Fronda.pl Prof. Binienda.

W obliczu rosyjskiej dezinformacji i manipulacji, ważne jest rzetelne przedstawianie wyników tego śledztwa, tak aby we właściwy sposób zaprezentować światowej opinii publicznej rzeczywiste przyczyny, prawdziwy przebieg wydarzeń oraz sprawców tego zamachu. Walka z propagandą i kłamstwami staje się więc kluczowym elementem w tej grze. Fakty bowiem są już znane!

Załączony tekst prof. Wiesława Biniendy stanowi istotne źródło w analizie przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz ujawnieniu prawdy, pomimo starań Rosji o zatarcie śladów i manipulację faktami.

Zenon Witkowski

Tekst prof. Wiesława Biniendy przesłany do redakcji Fronda.pl, opracowanie własne

Poniżej prezentacja profesora Wiesława Biniendy opracowana na 14 rocznicę tragedii smoleńskiej.